Školní družina v knihovně

Spolupráce školní družiny a městské knihovny vznikla před mnoha lety v rámci projektu Česko čte dětem.

Naším záměrem bylo posílit zájem o knihy a dovednost čtení, ale také naslouchání vypravěči, ať už je jím rodič, kamarád nebo vychovatelka v družině. Předčítání dětem obohacuje slovní zásobu, výslovnost a dětskou fantazii, rozvíjí myšlení a utváří pouto mezi dítětem a vychovatelem. Upevňují se tak nejen vědomosti, ale i vzorce morálního jednání. Pravidelně každý měsíc jednotlivá oddělení  navštěvují  knihovnu. Děti se tak mohou těšit na poutavé besedy s paní knihovnicí Erikou Koukalovou nebo promítání pohádek či dětských filmů na velké plátno. Tímto bychom chtěli poděkovat za přípravu a zážitek z programů, které s láskou pro děti připravuje. Součástí návštěv je také registrace nových malých čtenářů, zapůjčení knih pro domácí čtení nebo čtení ve školní družině. Vždyť na ten společný čas strávený s napínavým příběhem, pestrou ilustrací a v náruči blízkých se nedá zapomenout.

Vytvořeno: 7. 3. 2022
Poslední aktualizace: 6. 5. 2022 19:22