Školní rok 2019/2020

- 20.9. ,,Pojdˇme na start" - koloběžkové odpoledne s policisty

- 27.9. dramatizace pohádky pro naše nové kamarády

Červen 2019

Do červnových dnů vstupují školáci s rozzářeným úsměvem. Vždyť koupání a letní prázdniny jsou v dohlednu. Chtěli bychom i za děti všem poděkovat – p. kuchařkám za naplněná bříška výbornými obědy, p. školníkovi a p. uklízečkám za čisté a voňavé prostředí, zřizovateli a vedení školy za modernizaci zařízení, ve kterém s dětmi radostně a šťastně trávíme jejich volný čas. VELKÉ PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ VÁM, RODIČŮM! Vážíme si vzorné spolupráce, sportovních dárků, přátelství. Soudržnost vás, rodičů a vychovatelek přispívá k radosti, spokojenosti a štěstí dětí..

ostatní | 31. 5. 2019 | Autor: Správce Webu

Květen 2019

Koloběžky se rozjížděly, jejich kola se otáčela stejnou rychlostí jako pomyslné „kolečko“ letošního školního roku. Ani jsme se nenadáli – s měsícem červnem se školáci blíží k vysněnému cíli – letním prázdninám. I když v květnu májový deštík dostatečně kropil půdu, děti ze školní družiny využily odpoledne, kdy sluneční paprsky doslova vytáhly malé cyklisty z budovy ŠD k projížďce na koloběžkách. Jízda zručnosti, zopakování dopravních pravidel i vybavení koloběžky či kola – to vše přispělo k prevenci bezpečného pobytu nejmladších v silničním provozu. Blížící se letní období je typické pro rozdělávání ohýnků, táboráků. Proto jsme naplánovali pro naše svěřence poznávací exkurzi v hulínské požární zbrojnici. Poutavými informacemi paní Zapletalové, prohlídkou vybavení zbrojnice a samotným vstupem do hasičského auta si chlapci a děvčata ujasnili a uvědomili důležité povolání hasiče. Chladnějších dnů jsme využili k besedě v městské knihovně. Ani vítězství dobra nad zlem spojené s návštěvou kina a shlédnutí pohádky nechybělo.

ostatní | 31. 5. 2019 | Autor: Správce Webu

Duben 2019

V uplynulém měsíci jsme s dětmi stihli opravdu hodně. Ale nejenom s našimi svěřenci, ale také s předškoláčky. Přibližně 60 školkou povinných dětí si přišlo podívat do školní družiny, vytvořit výrobky se staršími kamarády a zahrát si společně hry. Nyní už tedy vědí, co je bude další školní rok čekat, vždyť většina budoucích prváčků a jejich rodičů se rozhodli právě pro přihlášení do našeho zařízení - školní družinky. Tím bychom chtěly, my vychovatelky poděkovat rodičům za projevenou důvěru.
Pozvání ze SVĆ přijalo 4. odd. školní družiny. Jarně a pomlázkově laděné odpoledne přispělo k prohloubení dlouholeté spolupráce. Všichni si připomněli blížící se svátky jara, jejich zvyky, tradice.
Velikonočních prázdnin jsme využili k uspořádání výletu do Dinoparku Vyškov. Zde jsme obdivovali dinosaury, domácí dvorek plný zvířátek. Neméně přitažlivá se stala jízda vláčkem a kino v areálu Dinoparku. Děkujeme za zajištění dopravy panu Pavlu Novákovi, který s námi jel jako ,,se zlatem‘‘.
S Velikonocemi se pojil i náš projektový týden, kdy jsme tvořili nejen s dětmi, ale i s rodiči.
Drobné vyrobené dárečky jsme přinesli i milým starším spoluobčanům do pečovatelského domu. Děti babičkám a dědům zazpívaly, chlapci babičky vymrskali-nechť zdraví slouží, děvčata zase přinesla seniorům domácí cukroví…… ani jedna tvář nezůstala bez úsměvu. Tradičně jsme stihli spálit čarodějnici. Zimě jsme dali najevo, že už je opravdu čas na teplejší část a období roku, také, že nemoci a zlo zde nemají žádnou šanci, protože my s dětmi chceme pouze zdraví, poznávat pravá přátelství, dobro a lásku. celý text

ostatní | 30. 4. 2019 | Autor: Správce Webu

Březen 2019

Přišlo jaro
Dešťové kapky pohladily nedočkavě vyhlížející trávu, sluneční paprsky probudily svým teplem první sněženky, bledule, z hlíny se tlačí nedočkavě tulipány.V hulínských polích vesele skotačí zajíci, pilné včelky se hostí na kočičkách v parku, snad ještě více skotačí veverky a hlasí všem – PŘIŠLO JARO.Únorové a první březnové dny prožili žáci třetí třídy na škole v přírodě v Sluňákově. Všichni prožili nezapomenutelné dny,kdy poznávali „bobří dobrodružství“. Po jarních prázdninách se pro družinu otvíralo tolik všemi očekávané a krásné období jara – Otvírání školní zahrady. Nejen říkadla, písničky, básničky a úsměv dětí byl slyšet v tento den. Soutěže, dětské radovánky a průlezky ukázaly jarnímu sluníčku, že 120 dětí školní družiny vítá jaro.
V březnu měsíci knihy, jsme pro malé čtenáře naplánovali projekt ,,Z pohádky do pohádky‘‘. Formou hry, kvízu a sazky jsme děti seznamovali s nejznámějšími českými spisovateli pohádek. Nezapomněli jsme si taky připomenout krásné, tolik oblíbené pohádky. BŘEZEN, ZA KAMNA VLEZEM. I s paními knihovnicemi se ještě schoulíme do tepla. Vždy jejich besedy a „hulínská kina" která malým žáčkům zpestřují družinová odpoledne, jsou pro nejmenší vstupem do dobrodružství a života.

ostatní | 31. 3. 2019 | Autor: Správce Webu

Únor 2019

Družinové veselí
Hromnice,Masopust, karneval, rej masek, veselí.. Nebo? Zasněžené stráně hor s lyžaři, kterak tráví v klidné, čisté přírodě odpočinkové dny