knihovna

každou středu od 13,00 – 15,00 hod

zvoňte na vstupní zvonek, popřípadě volejte 736 714 724

BATOH PLNÝ KNIH

Někteří žáci 5. ročníku se zapojili do akce Batoh plný knih, který pořádá městská knihovna v Hulíně ve spolupráci s MAS Jižní Haná. celý text

ostatní | 8. 2. 2024 | Autor: Správce Webu
   Barevný vodník 1

Barevný vodník

Uprostřed přírody, která se na jaře probouzela a hrála všemi barvami, byl malý rybníček, ve kterém žil vodník Albus.
Ze všeho nejraději měl svůj rybník, louky kolem sebe a zvířátka.
Jednoho dne, když Albus zase seděl na větvi své vrby a pískal si na žlutou píšťalku, všechno kolem něho zešedlo.
Vše bylo šedé. Labutě, ryby, zvířátka, louky a dokonce i jeho rybník.
Jedině jeho žlutá píšťalka barvičku nezměnila.
Albus spatřil zlou čarodějku Hermínu a tak se jí zeptal, proč očarovala jeho domov.
Hermína mu odpověděla, že se jí šedá barva líbí a kouzelnou hůlkou čarovala dál a brala barvy všemu, co potkala.
Albus začal pískat na svou žlutou píšťalku a svolal všechny zvířátka z okolí k sobě.
Hermína se zalekla a chtěla utéci. Zvířátka jí však nepustila a Albus jí sebral její kouzelnou hůlku, kterou pak zlomil.
Kouzlo se zrušilo a vše bylo zas tak jak má být.
Všichni byli šťastní, dokonce i Hermína, která se bez hůlky stala obyčejnou dívkou.

Klára Fuksová 2.A
celý text

ostatní | 6. 4. 2020 | Autor: Správce Webu
Návštěva v žákovské knihovně 1

Návštěva v žákovské knihovně

Dne 27. 1. jsem navštívil školní knihovnu Hulínské základní školy. Byla mi, jelikož nedávno podstoupila přestavbu. Důvodem mé návštěvy byla snaha se inspirovat a následně získat informace potřebné pro mou diplomovou práci, ve které se zabývám redesignem a rekonstrukcí knihoven základních škol. Má snaha je totiž zlepšovat za pomocí názorů a zpětné vazby nejen školní knihovny, ale časem se přesunout i do designu služeb veřejného, popřípadě soukromého sektoru.

Po návštěvě této školní knihovny mohu potvrdit, že si na tom paní učitelky daly záležet a výsledek lze opravdu vidět. Je skvělé, že mohou žáci této základní školy knihovnu využívat pro různé kreativní činnosti. Jednou z nich je například Autorské psaní, kde mohou žáci ukázat svou fantazii na papíru. Taktéž lze knihovnu využívat v rámci hodin českého jazyka, ať už pro inspiraci literaturou nebo v hodinách čtení. Knihovna je též velmi hezky dekorovaná a žáci v ní rádi tráví čas. Chtěl bych tedy poděkovat za možnost se na ni podívat a zároveň popřát štěstí v udržování pozitivního přístupu ke knihovně.
Matulík Roman celý text

ostatní | 30. 1. 2020 | Autor: Správce Webu