Aktuality školy

Olympiáda z českého jazyka

V minulých dnech proběhlo školní kolo olympiády z českého jazyka, kterého se zúčastnili vybraní žáci 8. a 9. ročníku. Jaké jsou výsledky? Na 3. místě skončila M. Šimková z 9. B, 2. místo obsadila N. Pecháčková z 9. B a vítězkou školního kola se stává L. Spurná z 9. A. Všem zúčastněným děkujeme, že svůj volný čas věnovali řešení ne právě jednoduchých češtinářských úkolů a vítězkám přejeme hodně štěstí v okresním kole, ve kterém nás budou reprezentovat.

Detail Jazyk český

13.01.2020

Sčítání ptactva

10. ledna se žáci 6. B v hodině přírodopisu zapojili do prospěšné činnosti, a to sčítání ptáků na krmítku v rámci tzv. Ptačí hodinky. Zimní období je doba, kdy bychom neměli zapomínat na přikrmování ptáků, kteří neodlétají do teplých krajin a zůstávají u nás po celou zimu. Žáci společně vytvořili několik krmítek, které naplnili velmi pestrou potravou a rozvěsili je v okolí školy. Následně si společně připomněli, které ptáky mohou v zimní období pozorovat a kteří již odletěli do teplých krajin. Největší napětí vrcholilo při čekání, zda nějací ptáci na krmítko usednou. Netrvalo dlouho a žáci mohli za oknem pozorovat usedající ptáky na krmítko, kteří si náramně vychutnávali přinesenou potravu. Žáci společně poznávali druhy ptáků a zapisovali si jejich počet. Pozorování zakončili sledováním ptactva pomocí dalekohledů, které létalo v okolí školy. Po skončení zimního období se vydají uklidit rozvěšená krmítka, které následně ekologicky zlikvidují.

Detail Přírodopis

07.01.2020

Informace o lyžáku 7. ročníku

Termín: 1.2.2020-7.2.2020 Místo: Sport-Grill, Ostružná-Petříkov, okres Jeseník, 788 25