ŠKOLNÍ DRUŽINA SE RADUJE

1 Školní družina se přihlásila do čtenářské soutěže ,,Krajánek ve světě."

Krajánek je vlastně česká holka nebo kluk, kteří se z nějakého důvodu odstěhovali s rodiči z České republiky a bydlí  na jiném konci světa. Cílem soutěže je představit ostatním  českým dětem ve světě české knížky. Takže je to taková čtenářská osvěta, jaké knihy si děti u nás rády čtou a doporučily by našim krajánkům.
Naším úkolem bylo si  s dětmi přečíst knihy, vypracovat zápisy z knih na dané formuláře  a zaslat je do soutěže. A pak už jen čekat, jak to dopadne.  Nám se čekání  vyplatilo. Měli jsme velké štěstí, neboť jedna z našich prací porotu zaujala natolik, že jsme za ČR získali hlavní cenu.
Po vyhlášení soutěže jsme obdrželi email:
Blahopřejeme Beatce z Belgie, Davidovi z Rakouska, Honzíkovi z USA, Mikešovi z Německa a Monice z Česka.
Hurááá ozývalo se družinou, my jsme vyhráli. Odměnou pro nás byly knižní ceny od nakladatelství Portál, které bylo hlavním partnerem soutěže.

Vytvořeno: 6. 12. 2021
Poslední aktualizace: 14. 6. 2022 19:55