ŘÍJEN

V sychravém dni listy padají k zemi, dlouhé tmavé večery nás lákají zabalit se do deky, společníkem se pak stane knížka a horký čaj.

Říjnové odpoledne žáci ŠD prožili též u knihy. Ale netradičně. Do herny druháčků přijala pozvání babička paní Alena Křížová, která nejenže přiblížila všem posluchačům dřívější skromný život dětí, ale otevřela pohádkovou knížku. S takovým zaujetím účastníci naslouchali příjemného hlasu doslova ,,Pohádkové babičky“. Četbu knih nezanedbali ani ostatní kamarádi, kteří tradičně přišli na oblíbenou besedu s paní knihovnicí do Městské knihovny. Ta jim představila robotické včelky, které děti velmi zaujaly. Ke dni seniorů děti poslaly blahopřání a své výrobky do Domova důchodců v Holešově. Deštivé počasí třeťáci využili k ,,Podzimním dílničkám“. Paní Dáša si pro šikovné dětské ruce připravila milé výrobky z přírodnin. Nálada při tvoření byla skvělá a stejná radost panovala, když si děti odnášely drobnosti na výzdobu domovu s sebou. Spolupráce se ŠD s 1.ZŠ Holešov je letitá. Děkujeme za ni! Stejná atmostféra panovala při obdobné akci ,,Jablíčkování“, kdy paní Dáša s dětmi nejen tvořila, ale i pekla koláč z jablek. Projektové odpoledne o zvířátkách, krmení a péči o ně si v každém oddělení vychovatelky nachystaly samy. Jako závěr projektové činnosti jsme přivítali maminku paní Lochmannovou a její čtyřroční parťačku Kessy. Ta svoji poslušnost, obratnost a mrštnost předvedla v aquilitovém vystoupení. Vodního dovádění jsme si užili v bazénu v Kroměříži během podzimních prázdnin, stejně jako každý rok. Svačinky od maminek, cukrovinky v bufetu,.. unavení, ale spokojení vodníci přivítali své rodiče se spousty zážitků. I Vám všem v tyto sychravé dny přejeme spoustu pozitivních, hezkých zážitků, zdraví a teplo domova, které nejen dítě, ale i dospělého člověka vytváří šťastným.

Vytvořeno: 27. 10. 2022
Poslední aktualizace: 27. 10. 2022 18:23