Od dubna k máji

Jako mávnutím jarního proutku duben přenechal vše v rukou jednomu z nejkrásnějších, nejvoňavějších měsíců – máji. Avšak i duben se v družince stal stejně pěkný svými akcemi.

Proběhlo jich hned několik. Počátkem dubna se uskutečnil zápis do ŠD. Den otevřených dveří umožnil všem rodičům i dětem nahlédnout „pod pokličku“, jaké překvapení se pro nejmenší v ŠD denně vaří – ať již sportovní, výtvarná, hudební či jiná zájmová činnost. Již nyní se těšíme na vysoký počet přihlášených budoucích prvňáčků, kteří za svými staršími kamarády již v září přijdou. V projektovém velikonočním týdnu vychovatelky s dětmi zavěsily na strom na náměstí svá malovaná vajíčka, nezapomněly s koledováním a cukrovím na seniory v pečovatelském domě v Hulíně i v Holešově. Návštěva dětí vždy tolik potěší.Výlet do ZOO! Malí výletníci si s radostí prohlédli všechna roztomilá zvířátka, nechybělo skotačení na průlezkách, drobné nákupy suvenýrů a samozřejmě svačinová přestávka. Spokojení jsme opouštěli ZOO. O různorodosti aktivit svědčí návštěva Městské policie v Kroměříži s psovody Janou, Martinem a Vladimírem a jejich psy. Předvedli ukázky obrany a zadržení. Děti sledovaly ukázky doslova se zatajeným dechem. S koncem dubna jsme se loučili oblíbenou akcí „Pálení čarodějnic“, které odnesly s sebou nemoci a zlo. Ať přicházejícím květnem mezi všechny děti i dospělé zavítá sluníčko, zdraví, radost, láska a pozumnění.

Vytvořeno: 29. 4. 2022
Poslední aktualizace: 2. 5. 2022 18:50