Květen 2019

Koloběžky se rozjížděly, jejich kola se otáčela stejnou rychlostí jako pomyslné „kolečko“ letošního školního roku. Ani jsme se nenadáli – s měsícem červnem se školáci blíží k vysněnému cíli – letním prázdninám. I když v květnu májový deštík dostatečně kropil půdu, děti ze školní družiny využily odpoledne, kdy sluneční paprsky doslova vytáhly malé cyklisty z budovy ŠD k projížďce na koloběžkách. Jízda zručnosti, zopakování dopravních pravidel i vybavení koloběžky či kola – to vše přispělo k prevenci bezpečného pobytu nejmladších v silničním provozu. Blížící se letní období je typické pro rozdělávání ohýnků, táboráků. Proto jsme naplánovali pro naše svěřence poznávací exkurzi v hulínské požární zbrojnici. Poutavými informacemi paní Zapletalové, prohlídkou vybavení zbrojnice a samotným vstupem do hasičského auta si chlapci a děvčata ujasnili a uvědomili důležité povolání hasiče. Chladnějších dnů jsme využili k besedě v městské knihovně. Ani vítězství dobra nad zlem spojené s návštěvou kina a shlédnutí pohádky nechybělo.

Vytvořeno: 31. 5. 2019
Poslední aktualizace: 19. 7. 2019 11:36