,,Březen – měsíc zdravých zubů"

1 V rámci týdne zdraví nás navštívila zubní zdravotní sestřička paní Radka Csomorová, která si pro děti připravila zajímavé povídání na téma „Zdravé zuby“.

Paní Csomorová nejdříve zaujala všechny děti vyprávěním pohádky ,,O zoubkové víle“ a ukázkou plyšového prasátka s chrupem. Na něm dětem ukázala typy zubů – stoličky, třenové zuby, špičáky, řezáky a kartáčkem předvedla správnou techniku čištění zubů. Povídala nám, jak se o své zoubky starat, a co všechno dodržovat, abychom předešli vzniku zubního kazu, který je mnohdy velmi bolestivý. Připomněli jsme si, jaké potraviny bychom měli jíst, aby naše zoubky zůstaly krásně bílé, zdravé a bez zubních kazů. Už víme, jak vše funguje, proč je tolik důležitá prevence a od teď si budeme zoubky pečlivě čistit!

Vytvořeno: 31. 3. 2023
Poslední aktualizace: 31. 3. 2023 16:18