VÝSLEDKY KAMPANĚ „OBYČEJNÉHO HRDINSTVÍ“

V druhém říjnovém týdnu proběhla v naší škole celorepubliková výzva „Kampaň obyčejného hrdinství. Zapojených účastníků bylo letos kvůli pandemii málo.

Měli jsme možnost vybrat si jednu z výzev, plnit ji týden a pomoci tak naší planetě Zemi. A co jsme si mohli vybrat? Například šetřit vodou při čištění zubů, zasadit rostlinu, být venku, chodit do obchodu s látkovou taškou, minimalizovat odpad, nejezdit autem a nakonec nejíst týden maso.

Nejvíce jsme šetřili vodu při čištění zubů, 56 účastníků 583krát nenechalo téct zbytečně vodu a tím ušetřilo cca 6,5 van plných vody. Ušetřili jsme 107 plastových tašek a zachránili 4 zvířata před snězením. Podrobnou tabulku najdete na stránkách školy v ekotýmu.

Ekotýmačky z 5.A, Eliška a Anetka, počítaly odevzdané tabulky. Na začátku kampaně také vymyslely úvodní básničku. Letáčky jsme roznesli s ekotýmáky také do infocentra a do knihovny, výzva vyšla i v Hulíňanu. Věříme, že příští kampaně se zúčastní více našich kamarádů, rodin, obyvatel…

EKOŠKOLA POMOC VOLÁ, VÍ TO UŽ I NAŠE ŠKOLA.

LÁTKOVOU TAŠKU DO OBCHODU VEM, IGELITKU PŘIBIJ DOMA HŘEBÍKEM.

NEJEĎ AUTEM, PĚŠKY BĚŽ, NENÍ TO ŽÁDNÁ LEŽ.

VODOU PLÝTVAT NEMŮŽEŠ, PŘÍRODĚ TAK POMŮŽEŠ.

DO KAMPANĚ S NÁMI ZAPOJ SE, NENÍ TO TĚŽKÉ, NEBOJ SE J

Vytvořeno: 24. 11. 2020