Návštěva v žákovské knihovně

Návštěva v žákovské knihovně 1 Dne 27. 1. jsem navštívil školní knihovnu Hulínské základní školy. Byla mi, jelikož nedávno podstoupila přestavbu. Důvodem mé návštěvy byla snaha se inspirovat a následně získat informace potřebné pro mou diplomovou práci, ve které se zabývám redesignem a rekonstrukcí knihoven základních škol. Má snaha je totiž zlepšovat za pomocí názorů a zpětné vazby nejen školní knihovny, ale časem se přesunout i do designu služeb veřejného, popřípadě soukromého sektoru.

Po návštěvě této školní knihovny mohu potvrdit, že si na tom paní učitelky daly záležet a výsledek lze opravdu vidět. Je skvělé, že mohou žáci této základní školy knihovnu využívat pro různé kreativní činnosti. Jednou z nich je například Autorské psaní, kde mohou žáci ukázat svou fantazii na papíru. Taktéž lze knihovnu využívat v rámci hodin českého jazyka, ať už pro inspiraci literaturou nebo v hodinách čtení. Knihovna je též velmi hezky dekorovaná a žáci v ní rádi tráví čas. Chtěl bych tedy poděkovat za možnost se na ni podívat a zároveň popřát štěstí v udržování pozitivního přístupu ke knihovně.
Matulík Roman

Vytvořeno: 30. 1. 2020