Spolupráce s Dubnicí

První pátek v květnu se uskutečnilo setkání partnerských škol, tentokrát v Dubnici nad Váhom.

Dvě zástupkyně ekotýmu a dvě děvčata z deváté třídy, která chodí do mediální výchovy (jako zástupce žáků), paní ředitelka H. Fuksová, zástupkyně E. Ilová, I. Janů, D. Hozová a pan Janů (jako řidič), vyjeli ráno do Dubnice. Po srdečném přivítání a malé svačině shlédli kulturní vystoupení žáků třetích a čtvrtých tříd. Poté se vydali do nedalekého Trenčína na prohlídku hradu. Prošli hladomornu, věž, prohlédli si studnu, amfiteátr a vyzkoušeli střelbu lukem a hod sekerou. Výborným osvěžením v teplém počasí byla zmrzlina. Ve škole čekal všechny oběd, zákusek a na závěr prohlídka školy. Dvě děvčata z deváté třídy měla na starosti naše čtyři žačky. I přes malou jazykovou bariéru si skvěle rozuměly. Dospělým se věnovala paní ředitelka Pastieriková, zástupkyně pí.  Mikušková a paní učitelka Drusová. Setkání proběhlo ve velmi srdečné a přátelské atmosféře. Všichni načerpali novou inspiraci a vzájemně si vyměnili zkušenosti. Cestu jsme uskutečnili díky bezplatnému zapůjčení vozidla městem Hulín, kterému tímto děkujeme za podporu. Těšíme na další spolupráci s našimi přáteli ze ZŠ sv. Dominika Savia.

Fotogalerii naleznete zde.

Vytvořeno: 11. 1. 2019