Slavnostní setkání Ekoškol v Praze

Slavnostní setkání Ekoškol v Praze Ráno 16.6. jsme jeli autem MěÚ od sokolovny do Prahy pro titul. Členové naší posádky byli : paní ředitelka Mgr. Fuksová, koordinátorka programu Ekoškola Mgr. Hozová, řidič pan Dutkevič a zástupci ekotýmu - Gabriela Konečná, Eliška Kolomárová, Aneta Pospíšilíková a já.

Když jsme dorazili, šli jsme ke Staroměstské radnici, kde se konalo v Brožíkově sále slavnostní předávání. Po úvodních slovech zástupců Terezy a ministerstva Životního prostředí postupně všechny přítomné školy nastupovaly k převzetí certifikátu s titulem Ekoškola. Dostali jsme i vlajku a tašku s knihami. Ve vedlejší místnosti jsme se vyfotografovali a posvačili.  Následovala komentovaná prohlídka Staroměstské radnice. Poté jsme šli na oběd.

Odpoledne jsme měli možnost zdarma navštívit Národní muzeum, kde jsme si prohlédli exponáty zvířat, expozici hudebních skladatelů, vyjeli jsme i do kopule muzea. Pak začalo pršet , proto  jsme rychle šli k autu a vydali se na cestu domů. Vrátili jsme se ve večerních hodinách. V Praze se mi moc líbilo, nejen proto, že jsem tam byl pouze 1x ve svém životě, ale také proto, že celý den byl plný nových a skvělých zážitků.

Jan Komenda

Vytvořeno: 21. 6. 2022