Setkání ekotýmů v Ostravě

Setkání  ekotýmů  v Ostravě V polovině října se zástupci našeho ekotýmu jeli inspirovat do další práce do ZŠ Nádražní do Ostravy. Sešly se zde čtyři ekotýmy, kromě místních, ještě ZŠ Jungmannova Litovel a ZŠ Hrabová.

Milé přivítání a vlastnoručně vyrobená svačina předcházela exkurzi po škole. Prohlédli jsme si informační nástěnky ekotýmu, ekokodex, zahradu, třídy… Společně jsme natočili štafetu Ekoškol – vzkaz, co děláme pro životní prostředí a co bychom udělali, kdybychom měli kouzelnou hůlku. Na závěr jsme jeli společně na prohlídku parku Landek a vyluštili quest. S levandulovým polštářkem, který jsme dostali jako dárek, jsme plní nových zážitků odjížděli domů.
Postřehy Honzy P. :
Výlet se mi velmi líbil. Ekotýmáci z Ostravy, Hrabové a Litovle byli velice milí. A věc, která se mi líbila nejvíc, byl výlet do Landeku, kde jme ve dvojicích plnili takový quest, což byly otázky (např. jak se jmenuje kámen, ze kterého je vyrobena socha Petřkovské Venuše). A potom, když jsme vyplnili tento quest, tak nám vyšla tajenka. Určitě bych jel znovu.                 D.H.

Vytvořeno: 25. 10. 2019
Poslední aktualizace: 25. 10. 2019 16:08