Milí koordinátoři Ekoškol!
Máme za sebou asi nejnáročnější rok v dějinách programu Ekoškola a vlastně i v porevolučním školství. Co vše jste museli zvládnout a překonat vy přímo ve školách je až neuvěřitelné. A máte můj velký obdiv! Mnoho z vás dokázalo dokonce vést a propojovat členy svých Ekotýmů na dálku, připravovat programy, videa a ještě se účastnit webinářů a dál se vzdělávat. Díky za to, jací jste!

Pro samotný program Ekoškola to bylo, a ještě bude, náročné období. Již před koronavirovou krizí jsme zjistili, že program Ekoškola je do budoucna finančně neudržitelný. Zároveň vyvstala potřeba umožnit školám zažít úspěch i bez toho, aby vlála na každé zapojené škole Zelená vlajka. I malé kroky se totiž mají počítat.

V příštím školním roce nás čeká tedy velké dobrodružství. V Ekoškole budete moci získat ocenění na různých stupních: bronz, stříbro a Zelená vlajka. Zvýší se také účastnický poplatek a bude v různých úrovních podle vašich potřeb (nicméně ani nejvyšší částka měsíčně nepřekročí to, co průměrně zaplatíte za telefon :-)). Cílem bude, aby to pro vás bylo stále co nejvýhodnější a zároveň se Ekoškola otevřela co největšímu počtu škol. Všechny informace dostane před rozjezdem nového školního roku.

A jen tak pro zajímavost. V celostátním výzkumu, který jsme pořádali se sociologickou agenturou BEHAVIO, vyšlo, že Ekoškolu zná v ČR více než 1 200 000 lidí. A když už ji znají, tak ji mají rádi a velice oceňují, že Ekoškoly vedou děti k samostatnosti a řešení problémů v životním prostředí.

Díky všem za vaši práci a za vaši energii, kterou vkládáte do rozvoje dovedností dětí samostatně a aktivně zlepšovat životního prostředí. Věřme, že se nám to vrátí!

Užijte si prázdniny a pořádně si odpočiňte.

Honza Smrčka

Jan Smrčka

Vedoucí programu Ekoškola v České republice

cid:1704069d29b4ce8e91    cid:image002.png@01D4D8F4.6BEDE680    cid:image003.png@01D4D8F4.6BEDE680

www.ekoskola.cz     www.eko-skolky.cz  Facebook Ekoškola   YouTube Ekoškola

www.terezanet.cz   Facebook TEREZA      YouTube TEREZA

TEREZA, vzdělávací centrum, z. ú.
Haštalská 17, 110 00 Praha 1
tel.: 603 147 167

Usilujeme o to, aby se děti učily o přírodě a skutečném světě vlastním prožitkem, bádáním a poznáváním.

Vaše pomoc nám umožňuje dlouhodobě učit děti, aby se chovaly šetrně k životnímu prostředí. Podpořte TEREZU a její aktivity finančním darem.

Děkujeme za Vaši důvěru!

Vytvořeno: 7. 8. 2020