Ekokonference v Přerově

Zástupci našeho ekotýmu se v pondělí 4.6. zúčastnili žákovské environmentální konference v ZŠ Trávník v Přerově na téma „Klima se mění, my musíme také“.

Po přivítání proběhlo představení  škol a jejich aktivit, následovala zajímavá přednáška doc. RNDr. Pavla Nováčka, CSc. s názvem „ Budoucnost už není co bývala“ a poté workshop o vodě s Pavlou Vrbovou z knihy Udržitelný rozvoj. Teoreticky i prakticky jsme se zamysleli nad klimatickými změnami, jejich příčinách a důsledcích, jak se na ně adaptovat, co může udělat každý z nás. Setkání bylo velmi přínosné a inspirativní. Kromě nových nápadů jsme si přivezli knihu Udržitelný rozvoj  s pracovními listy, kterou určitě využijeme ve výuce a seznámíme i ostatní žáky s touto problematikou.

Fotogalerii naleznete zde.

Vytvořeno: 11. 1. 2019