SBĚR HLINÍKU

SBĚR HLINÍKU Sběr hliníku už má v naší škole třináctiletou tradici. Během této doby docházelo k různým změnám. Například první sběry vozil do Metalšrotu do Tlumačova pan školník Janů. Protože hliníku přibývalo a do osobního auta už se nevešel, začali jsme objednávat rovnou kontejner.

Také způsob třídění hliníku se mění, už nemusíme třídit zvlášť plechovky a dávat je do velkých pytlů. Prostě už jen vše sypeme přímo do kontejneru. Má to ale i svůj „háček“, plechovky kloužou a vypadávají z kontejneru ven. Letos jsme potřebovali i pomoc pana školníka Fuksy. Množství hliníku i výše finanční se každý rok mění. Celkem jsme díky vaší pomoci mohli využít přes 80 tisíc korun na zvelebování školní zahrady. A za to vám patří velké poděkování.

A jak letošní sběr probíhal? Členové ekotýmu (tímto jim děkuji za výtečnou spolupráci) stanovili termín. Na prvním i druhém stupni proběhla  malá přednáška s ukázkami hliníku, dále se uskutečnila zkouška pozornosti a za odhalení chyby na plakátku na sběr dostali výherci drobné odměny. Samotný sběr probíhal dva dny. Podle našich výpočtů se nasbíralo 680 kilogramů. Jaký bude výtěžek ještě uvidíme dle posouzení pracovníků Metalšrotu.

Jsme rádi, že se daří tato akce. Utvrzuje nás to v tom, že naše snažení má výsledky a žáci naší Ekoškoly opravdu třídit odpad umí a uvědomují si, že abychom životní prostředí chránili, musíme začít každý sám u sebe. Také nás těší, že máme své stálé sběrače z řad našich občanů, kteří už ve škole děti nemají. Letos přinesli přes 24 kilogramů hliníku.

Ještě jednou moc děkujeme a příští rok na sběru na viděnou.

Mgr. Dana Hozová

Vytvořeno: 6. 2. 2023