Návšteva partnerskej školy Hulín v Českej republike

Dňa 24. mája 2016 sa uskutočnila návšteva partnerskej Základnej školy Hulín v Českej republike.

Pozdravy zo Slovenska, od našich žiakov a zamestnancov školy českým priateľom odovzdala pani riaditeľka, Mgr. Pastieriková, pani zástupkyňa, Ing. Mikušková, Mgr. Budayová, don Ragula a Mgr. Drusová. Žiakov školy zastupovali ôsmačky – Veronika Kuľhová, Terézia Šumichrastová, Janka Begáňová, Emma Vozárová, Janka Hofierková a Eva Burianová. Po milom privítaní a chutnom občerstvení naši českí partneri pre naše žiačky pripravili kvíz pri príležitosti 700. výročia narodenia Karola IV. V súťaži dievčatá výborne obstáli – medzi súťažnými družstvami boli iba minimálne rozdiely. Víťazstvo si vybojovali Janka Hofierková a Emma Vozárová. Potom nasledovala prehliadka školy. Dozvedeli sme sa, že Hulín sa nachádza v okrese Kroměříž a má okolo 10 tisíc obyvateľov. Školu navštevuje 500 žiakov, tvorí ju 23 tried a 4 oddelenia školského klubu detí. Páčil sa nám interiér školy, vystavené prezentácie žiakov a priestranná telocvičňa. Výborný dojem na nás urobilo priestranstvo pred školou – upravený trávnik, červené gaštany a mobiliár. Príjemné chvíle sme s našimi priateľmi prežili v školskej záhrade, kde pestujú zeleninu. Obdivovali sme meteorologickú stanicu, slnečné hodiny a informačné panely. Scenériu krásne dotvárali ozdobné kry, ihličnany i listnaté stromy. Príjemná bola chôdza po hmatovom chodníku. Po chutnom obede nás naši českí priatelia zaviedli do Kostola sv. Václava, kde sme obdivovali najmä románsky portál z 13. storočia a interiér kostola. Po prehliadke tejto vzácnej pamiatky sme sa s vedením školy a so žiakmi, ktorí nás celým dňom sprevádzali, rozlúčili. Odchádzali sme s nádejou, že sa onedlho opäť stretneme, spoločne prežijeme ďalší krásny deň a upevníme naše priateľstvo.

Vytvořeno: 13. 1. 2019
Poslední aktualizace: 13. 1. 2019 16:15