Den otevřených dveří s novou pracovnou a interaktivními tabulemi

V pátek 7. 10. proběhl v ZŠ Hulín "den otevřených dveří". Od 13.00 do 18.00 hod si mohli zájemci prohlédnout nové vybavení pracoven a další zajímavé projekty, kterými se může pyšnit hulínská základní škola.

Za účasti starosty Hulína Mgr. R. Hozy a místostarosty P. Poláka byla otevřena i nová multifunkční pracovna cizích jazyků. Pracovna umožňuje několik forem práce. Obsahuje zvukovou i obrazovou část a jednotlivá pracoviště pro každého žáka.

Deset učeben jako např. zeměpis, dějepis, fyzika, chemie a další jsou také vybaveny interaktivní technikou. Ta umožňuje práci nejen na keramické tabuli, ale propojit výuku s moderní interaktivní formou. Vybavení je financováno z projektu ,,EU Peníze školám“ a hlavním dodavatelem technického vybavení je firma NWT Hulín.

Účelem dotace je podpora kvalitního vzdělávání žáků na základních školách.

Interaktivní tabule je nedocenitelným prostředkem pro zpříjemnění a popularizaci výuky pro všechny generace žáků a studentů. Žáci jsou zapojeni do výuky nenásilnou a zábavnou formou, která dokonale upoutá jejich pozornost. Vyučující mohou využít více než tisíc hodin výuky a příkladů dostupných na internetu nebo pomocí interaktivních učebnic firem Terasoft, Fraus a nakladatelství Nová škola.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Vytvořeno: 13. 1. 2019
Poslední aktualizace: 13. 1. 2019 16:13