Co o nás napsali kamarádi z Bystřice

Spolupráce ekotýmů

Jako druhý nejlepší ekotým za loňský školní rok nás za odměnu čekala návštěva ekologicky spřízněné ZŠ Hulín. „Historicky“ šlo již o čtvrté setkání ekotýmů obou škol a musím říct, že se celá naše bystřická výprava do nedalekého Hulína těšila. Věděli jsme, že budovy našich základek byly postaveny podle stejného projektu a téměř ve stejném období, to naši zvědavost ještě zvyšovalo.

V pátek třináctého! jsme nasedli do autobusu a vyrazili. První překvapení nás potkalo hned na začátku, na první pohled si naše školy rozhodně nejsou podobné jako vejce vejci, ta naše na svůj nový kabátek teprve čeká, ta hulínská barvami své omítky září už zdaleka.

Po přivítání s našimi průvodci jsme se ve skupinkách vydali na prohlídku školního areálu. Kromě hlavní budovy zde mají také pavilon pro první stupeň, má dvě patra, ale chodby plné obrázků z hodin výtvarky se nám zdály dlouhé a úzké. Ve větší budově naproti se skrývala jídelna a školní družina, všimli jsme si, že není připojena žádným „krčkem“, takže v případě lijáku, sněhové nadílky nebo mrazu je to docela nepříjemné, suchou nohou se sem prostě nedostanou.

Pak jsme konečně zamířili do centra zdejšího školního života a interiéry hlavní budovy zkoumali opravdu důkladně! Vnitřní uspořádání, tj. ředitelna, třídy, učebny, kabinety, se příliš od naší školy neliší. Maličký bufet najdete hned ve vestibulu. Nadchly nás však jejich šatní skříňky, jsou kovové a barevnější než ty naše. Vůbec se nám tato škola zdála právě díky barvám o něco veselejší. Úplně nás dostaly třeba toalety, dívčí jsou v červeno-bílém a chlapecké v modro-žlutém provedení. Super! V každé třídě mají dokonce své zvířátko, s našimi dvěma oblovkami vážně nemůžeme konkurovat. Na druhou stranu vítězíme ve srovnání učeben informatiky, vybavení fyziky a chemie, i lavice máme hezčí. Třešničkou na dortu bylo VIP pozvání přímo do ředitelny.

Abyste si nemysleli, čekala nás i ekologická práce. Vyplňovali jsme znalostní testíky, dotazníky a vyměňovali si zkušenosti.

Na zpáteční cestě si rozhodně bylo o čem povídat, ekovýlet se povedl.

Nela Adámková a Viktorie Horyanská, IX. A

Článek najdete na internetových stránkách www.zsbrat.cz  v Clicku

Vytvořeno: 13. 1. 2019
Poslední aktualizace: 13. 1. 2019 16:10