Barevné listí padá ze stromů, čerstvý vítr silně fouká a ve výšce se vznáší třepotající papírový drak...podzim se ujal vlády.

Při celodružinové akci „Zamykání zahrady“ jsme si pěkně zasportovali a zasoutěžili. Naši nejmenší v přírodovědné sazce předvedli překvapivé znalosti a ubezpečili nás, vychovatelky, že právem škole patří titul EKOŠKOLA.

S nedočkavostí naši malí chovatelé očekávali „Den se zvířátky“. Na školní zahradě se objevili králíčci, morčata, rybičky. Nechyběla ani fenka Emička, se kterou děti tolik dováděly. Rozradostnělé ratolesti si během projektového odpoledne předávaly své chovatelské zkušenosti.

Chladnějších říjnových dnů jsme využili k návštěvě knihovny. Nejen že se z některých školáků stali noví čtenáři, ale poutavá beseda knihovnice paní Edity Koukalové rozšířila dětem rozhled o dětské literaruře. Pro jiná oddělení ŠD bylo v knihovně připraveno oblíbené kino.

Ve spolupráci se SVČ nejmenší prožili příjemné haloweenské odpoledne. Spřátelili se s novými kamarády a domů si odnesli vlastnoručně vyrobené strašidýlko.

Ani o podzimních prázdninách, kterým patřil závěr měsíce října, družinka nezahálela. Téměř 40 malých plavců se vypravilo na výlet do KM na krytý bazén. Kondiční plavání, vodní hrátky se soutěžemi – na tento den hned tak děti nezapomenou.

Zbarvené podzimní listí přibývá na orosené trávě, sluníčko už nemá sílu hřát...třebaže kolem nás je cítit sychravý, chladný podzim, přejme si, ať v každém domově je teplo.

Vytvořeno: 28. 10. 2021
Poslední aktualizace: 28. 10. 2021 8:10