Jak jsme slavili Evropský den jazyků

Den 26. září je označen jako Evropský den jazyků a žáci naší školy si ho každoročně připomínají.

Letos se žáci osmého ročníku vydali na exkurzi do Zlínského gymnázia a Jazykové školy. V průběhu dne měli možnost účastnit se mnoha seminářů a programů, ve kterých si zkusili netradiční cizí jazyky. Byla to mongolština, nizozemština, španělština a francouzština. Studenti gymnázia semináře zpestřili divadelním představením, zpěvem a soutěžemi.

Tato akce se nám všem moc líbila, odnesli jsme si s sebou nejen nové znalosti, ale i výhry ze soutěží. Někteří z nás dokonce uvažují o tom, že si v devátém ročníku podají na toto gymnázium přihlášku ke studiu.

Děkujeme vyučujícím jazyků na naší škole, že jsme se mohli zúčastnit takové parádní akce, která vždy osvěží výuku těch tradičních jazyků.

Dominika Konečná, 8.B

Foto ZDE