Podpora technického myšlení

V rámci projektu „Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje“, tedy podpory a rozvoje technického myšlení, se žáci ZŠ Hulín ve spolupráci se střední školou COPT v Kroměříži účastnili „Sdílených dílen elektro“ na této střední škole. Výuka byla směřována na praktické vyzkoušení si zapojování elektrotechnických obvodů s polovodičovými prvky pomocí elektronické stavebnice. Výsledkem bylo sestavení blikače s diodami.

Další společnou akcí byla návštěva Strojírenského veletrhu v Brně. Zde se žáci seznámili s novými trendy v oblasti vědy a techniky, mohli shlédnout 3D tiskárny, různé typy robotů, moderní měřící zařízení, CNC stroje, vývoj automobilů apod.

Sdílené dílny i veletrh přispěly k získání nových zkušeností a dovedností v oblasti vědy a techniky, většina zúčastněných si odnesla pozitivní dojmy z těchto akcí.

Mgr. Svatopluk Štípek, září, říjen 2018

Vytvořeno: 8. 1. 2019