DNY PRO ZDRAVÍ

DNY PRO ZDRAVÍ 25. - 27. března proběhly na naší škole projektové dny - Dny pro zdraví. V předvelikonočním čase jsme zaostřili na zdravého ducha ve zdravém těle našich žáků.

Pro žáky 1. stupně byla připravena překážková dráha i turnaj ve vybíjené. V rámci velikonoční stezky se plnily úkoly pohybové i naukové. 4. a 5. ročník se zúčastnil jógového workshopu pod vedením Petra Ševčíka, který představil základní jógové prvky i různá dechová cvičení. V průběhu dnů bylo možné navštívit relaxační koutek. Žáci si také užili více pohybu venku. Mladší se prošli do Záhlinic na Velikonoční dvoreček, starší si individuálně volili svoji procházku či výlet po okolí.

Žáci druhého stupně posilovali povědomí o vybraných typech rizikového chování.  Pro 6. ročník vedl již tradičně lektor z organizace Kam interaktivní program „Sociální sítě a jejich pravá tvář“, a pro žáky 7. ročníku navazující program „Kyberšikana a sexting“.  Vždy zde získáme aktuální informace o životě našich žáků ve virtuálním světě.  Letos se nám potvrdilo, že je ještě stále mnoho rodičů, kteří nechávají v online světě svým dětem volný pohyb a málo, nebo vůbec neovlivňují jejich přístup do tohoto prostředí.

Ve spolupráci s Národní sítí podpory zdraví jsme pro 7. ročník realizovali program „Legální drogy – nikotin a alkohol“, pro 8. ročník program „Poruchy příjmu potravy – mentální anorexie a bulimie“ a pro 9. ročník  „AIDS stále hrozí – chraňte se!“.  Toto jsme podpořili preventivními filmy, které se na dané problematiky dívají z pohledu mladých lidí.

Program „Mezi stěnami“, na téma šikany, vedla se žáky 6. ročníku školní metodička prevence.

Žáci 9. ročníku se vydali na film „Annaismissing“, který shrnul úskalí současného online života od netolismu po rizikové sexuální chování.

Fyzickou zdatnost si rozvinuli žáci 6.-8. ročníku ve sportcentru Paráda v Kroměříži a osmáci měli připravenou i praktickou ukázku z dílny Taekwonda. Téma psychohygieny a prevence duševních onemocnění jsme otevřeli ve „Wellbeing room“.  Všichni žáci si spolu s třídními učiteli udělali zdravou snídani či svačinu, a i v letošním roce nás podpořily kuchařky školní jídelny, a pro všechny připravily obědy z netradičních surovin.
      Dny pro zdraví podpořili pozitivní motivaci žáků, měli posílit jejich duševní, tělesnou i sociální pohodu. Věříme, že jsme se posunuli dále k vnitřnímu klidu, radosti a zdraví.

Mgr. Martina Kovářová / ŠMP

Více fotografií naleznete ZDE