DEN ZEMĚ

DEN ZEMĚ Tento projektový den je na naší škole již tradicí. Každoročně se zaměřujeme na různá témata vztahující se k životnímu prostředí a jeho ochraně.

Letos jsme využili 800. výročí první písemné zmínky o Hulíně. Každá třída si v září vybrala oblast, kterou se bude zabývat a během školního roku shromažďovala informace, které právě na Den Země uzavřela, zkompletovala a vytvořila prezentaci. Všechny plakáty a výrobky budou vystaveny v infocentru.

Dalšími aktivitami tento den byla i akce Ukliďme si Hulín ve spolupráci se SVČ a ekostezka pro první stupeň, kterou organizovali členové ekotýmu.

Pro žáky druhého stupně šestých a sedmých tříd byla nachystaná v parku a kolem školy stezka, kde žáci mohli soutěžit a prověřit si své znalosti o přírodě. Přestože počasí bylo chladnější, nikoho to neodradilo v plnění úkolů a závěrečném rozluštění šifry. Nejúspěšnější byly žákyně z 6. B, Michaela Čepicová a Stella Vaculíková.

Dana Hozová

Vytvořeno: 25. 4. 2024