OTVÍRÁNÍ ŠKOLNÍ ZAHRADY

OTVÍRÁNÍ ŠKOLNÍ ZAHRADY První jarní den proběhla na školní zahradě již tradiční akce Otvírání školní zahrady. Akci pořádala naše škola společně s KRPŠ a ČSOP VIA Hulín.

Pedagogové, rodiče i někteří žáčci pleli bylinkové a květinové záhony,  ekotýmáci plnili nový vyvýšený záhon a zástupce ochránců vystříhal z plotu šlahouny ostružin.  Přišli pomoct i žáci 8. a 9.B v rámci odpoledního vyučování.

Aby se děti nenudily,  když jejich rodiče pracují,  členové ekotýmu jim nachystali pět stanovišť s různými úkoly,  např. hledání obrázků zvířat,  ekostezku,  poznávání různých druhů vajíček a ulit,  hmatové a čichové poznávání a také zkoušku obratnosti a postřehu.

Maminky z KRPŠ zajistily občerstvení a odměny pro šikovné děti.  Všechny dobroty nachystaly do venkovní učebny.

Počasí nám přálo a akce splnila svůj cíl.

Děkujeme všem za spolupráci  a účast.

Více fotografií ZDE

Vytvořeno: 25. 3. 2024