DOTEKY DALEKÝCH KRAJŮ

DOTEKY DALEKÝCH KRAJŮ Květná zahrada v Kroměříží je úžasné místo, kde na Vás dýchne vůně dálek. O tom se přesvědčili i žáci 3.B, kteří navštívili památku zapsanou do seznamu UNESCO.

Program s názvem Doteky dalekých krajů se odehrával ve sklenících, které byly plné exotických rostlin, vůní a krásných dřevin.

Žáci se dozvěděli  informace o vzniku Květné zahrady, o exotických květinách a v neposlední řadě i o tom, jak je náročné takové exotické rostliny stěhovat ven ze skleníků. V závěru programu se žáci rozdělili do skupin a sehráli reklamu na datle, pantomimou ukázali, jak kdysi bývaly drahé pomeranče a jak se dá použít rozmarýn.

Děkujeme paní Haně za překrásný program a všem doporučujeme navštívit Květnou zahradu v každém ročním období.

Petra Karlíková

Vytvořeno: 2. 4. 2024