Za pokladem dráčka Maxíka

Za pokladem dráčka Maxíka 10. října v 16 hod. se na pavilonu ZŠ Hulín poprvé setkali budoucí prvňáčci naší školy a jejich rodiče, aby společně s Mgr. P. Karlíkovou a Mgr. Š. Chudějovou „putovali za pokladem dráčka Maxíka“. První lekce programu pro přeškoláky zaměřeného na rozvoj dovedností schopností potřebných pro nástup do 1. třídy se zúčastnilo 7 dětí. Během více než 60 minut děti hravou formou trénovaly nejen grafomotorické schopnosti – na velký papír se kreslila dráha, po které pak mohla kroužit malá autíčka, nacvičoval se správný úchop tužky, děti si zkoušely techniky zlepšující propojení pravé a levé hemisféry. Že fantazii a představivosti se meze nekladou si mohly ověřit při hře s kostkami Story cubes, kdy si skládaly a potom převyprávěly svůj vlastní příběh. Za každý splněný úkol děti získaly „opravdové“ diamanty, které si na konci lekce mohly vyměnit za odměnu ukrytou v kouzelné krabičce dráčka Maxíka. Pro některé bylo nakonec nejtěžším úkolem vybrat si tu nejkrásnější. Všem zúčastněným rodičům děkujeme za jejich čas a těšíme se na další setkání 31. října.

Vytvořeno: 17. 10. 2019
Poslední aktualizace: 17. 10. 2019 16:16