VERNISÁŽ EVVO PROJEKTŮ

"NAŠE MĚSTO HULÍN"

Ve středu 15.5. proběhla v infocentru vernisáž celoročních školních projektů EVVO.

Téma bylo „ Naše město Hulín“.

Každý projekt byl tematicky spojen s letošním významným výročím - 800 let od založení města Hulína.

Jako tradičně si každá třída zvolila své vlastní téma spojené s místem nebo osobou z Hulína a jeho okolí. Jakmile se žáci třídy dohodli, pustili se do práce. Nebojíme se říct, že s radostí. Každý rok totiž máme tyto miniprojekty a na závěrečném setkání si předáváme krátkou prezentací své poznatky a zkušenosti. Leckdy se také pobavíme nebo žasneme nad zajímavostmi, ke který se žáci v průběhu roku dopracovali. Díky našim projektům se dovídáme něco nového, zajímavého, překvapujícího nebo si jen osvěžíme paměť.

Po celoroční pilné práci je letos žáci zakončili papírovou a interaktivní formou a jak se jim práce podařila, si můžete v infocentru prohlédnout do 30. května.

Více fotografií si můžete prohlédnout ZDE.

___________________________________________________________________________________________________

Rozhodnutí o přijetí žáků k základnímu vzdělávání pro školní rok 2024/2025

Rozhodnutí o přijetí žáků k základnímu vzdělávání pro školní rok 2024/2025

Vážení rodiče, milé děti a přátelé školy,
akce školy můžete sledovat i na facebooku:

Návštěva knihovny v Hulíně: Beseda na téma „Přežil jsem“

Naše třetí třídy měly nedávno příležitost navštívit knihovnu v Hulíně, kde se zúčastnily inspirativní besedy na téma „Přežil jsem“. Tato úspěšná série knih od autorky Lauren Tarshisové je přenesla do děsivých okamžiků historie, které jsou vyprávěny z pohledu hlavních hrdinů.

V květnu s komiksem

S blížícím se koncem školního roku vyrazila třída 4. A na besedu do knihovny. Přivítala nás nejen naše milá knihovnice Erika, ale také nově vymalovaná knihovna.

SOUTĚŽ V ŘEČOVÝCH DOVEDNOSTECH

Ve středu 15. 5. se konalo na 2. stupni školní kolo soutěže v řečových dovednostech. Porota měla nelehký úkol – porovnat a vyhodnotit vystoupení velmi dobrých řečníků. A jak naši žáci dopadli?

DORTY ZA SBĚR HLINÍKU

Vítězové ve sběru hliníku letos opět dostali dorty. Tentokrát je pekli v hodinách volitelného předmětu domácnost sedmáci s paní zástupkyní I. Janů.

PÁŤÁCI V PLANETÁRIU

V pondělí 6. května se vydali žáci 5. ročníku na výlet do brněnského Planetária. Čekal je tam program Cesta sluneční soustavou.

Koloběžkové odpoledne

Koloběžky různých typů a barev a všechny děti školní družiny se už nemohly dočkat naší tradiční koloběžkové akce. Nejprve jsme si zopakovali základní pravidla silničního provozu, jak se máme chovat na přechodu a co znamenají různé druhy dopravních značek.

Sběr hliníku

Dne 3. A 4. dubna se konal sběr hliníku. Celkem se podařilo posbírat 625 kilogramů, z toho bylo 322 kg plechovek. Děkujeme firmě Saker, která letos od nás hliník vykoupila za neuvěřitelných 11 tisíc.

Beseda s paní Lukešovou zubní lékařkou

Jak pečovat o své zoubky? Jak si je čistit? Co je to zubní k.az a jak vzniká? Co vše musíme dělat, aby naše zoubky zůstaly zdravé a krásně bílé? To vše a spousty dalšího jsme si zodpověděli v pátek 3. 5. při tematické besedě ,,Pravidla a zásady správné ústní hygieny a péče o zuby“.

Školní družina pro maminky 1

Školní družina pro maminky

Druhou květnovou neděli oslavíme Den matek. „MÁMA“ je snad tím prvním a nejkrásnějším slůvkem,které každý z nás vysloví.

Zábavné odpoledne ve školní družině se seniory

Pálení čarodejnic jsme pro prvňáčky zorganizovali netradičním způsobem. Na akci jsme přizvali seniory, kteří s nadšením přišli za námi na školní zahradu.

Vernisáž

Výstava EVVO projektů

BRNO - PLANETÁRIUM

Páťáci vyrazili do brněnského planetária na program "Cesta sluneční soustavou" a na komentovanou procházku centrem Brna.

ŠTAFETOVÝ BĚH

Žáci 2.-5. ročníku se v pondělí zúčastnili Štafetového poháru v Holešově.

EXKURZE DO PIVOVARU V ZÁHLINICÍCH

V rámci EVVO projektu navštívila 5.C Záhlinický pivovar a sladovnu.

KERAMIKA

V pracovně keramiky to žije!