Září 2019

Jak se roztáčela při ,,Koloběžkovém odpoledni‘‘ kolečka koloběžek a nevídaná radost zářila z očí dětí – stejně tak se ,,roztáčejí kola‘‘ letošního školního roku. Měsíci září můžeme už jen zamávat. A jaký byl v družince? Nejmladší prvňáčci se rychle zadaptovali v tolik příjemně barevném a moderním prostředí. S úsměvem, bez ostychu se zúčastnili celodružinových akcí, což svědčí o skutečnosti, že v družině se nejmladším opravdu líbí.Krásného babího léta jsme využili k celodružinové akci ,,Koloběžky na start‘‘. Na cyklisty s helmami čekalo překvapení. Na zahájení přijala pozvání policistka, která děti seznámila s dodržováním bezpečnostních pravidel a nebezpečí číhající na silnicích. Prohlídkou policejního auta a výzbroje policistky byla zakončena úvodní část. Pak už hurá na start. Na 50 koloběžek se rozjelo parkem. Ukázněnost, disciplína, ohleduplnost – všechny tyto vlastnosti u dětí utužujeme při všech zájmových aktivitách. ,,V zdravém těle zdravý duch‘‘ – takto bylo nazváno sportovní odpoledne. Ať již chůze na chůdách, chytání rybiček či prolézání strachovým pytlem a i další disciplíny – malí sportovci nás překvapili, že prázdniny trávili opravdu zdravě a s pohybem.Pro děti v ŠD nechybí ani kulturní vyžití. Co takhle divadlo? Nejstarší kamarádi, herci, třeťáci si pro své nedočkavé obecenstvo tvořené z prvňáčků připravili pohádku. Nechybělo otevření opony, ani zvoneček… a představení mohlo začít. Dobrodružství, napětí, zápletka a radost z dobrého konce. Divadelní vystoupení herců bylo odměněno potleskem.Stejně jak v hrané pohádce zvítězilo kamarádství, přátelství, dobro, to stejné přejeme všem dětem.

Vytvořeno: 30. 9. 2019
Poslední aktualizace: 30. 9. 2019 19:18