Říjen 2019

Barevný podzim
Předposlední měsíc roku přišel. Listí postupně opadává, vítr se zvedá, dny se zkracují. My se však ohlédneme za měsícem říjnem a jeho prožitím ve školní družince. Abychom si užili čerstvého vzduchu a radosti z pohybu, svolaly jsme nejen naše malé svěřence, ale i holky a kluky ze SVČ. Všechny ratolesti pak spolu prožili sportovní odpoledne, kde se vydováděl úplně každý.Zdraví je to nejdůležitější, co máme. Musíme o něj pečovat. Naši žáčci jsou si vědomi toho, že se staráme nejen o lidské zdraví, kdy se pravidelně chodí na prohlídky k lékaři, ale vědí i to, že zvířátka mají taktéž svého doktora. Pana doktora Žáka jsme navštívili, aby prohlédl naši morčecí kamarádku Lilinku. Neodmyslitelně k podzimu patří pouštění draků. Draků malých, velkých, usměvavých, hrozivých.Mezitím, co některé děti draky na špagátcích pouštěly do oblak, jiné malovaly draky na chodník křídami.I družinová zahrada si musí odpočinout, aby načerpala síly na to být zázemím po jarní, letní a teplejší část podzimních měsíců. Proto jsme ji našim klíčem zamkli, rozloučili se s ní.Při sychravých večerech je dobré mít vždy po ruce nějakou hezkou knížku. Snažíme se vést kluky i holčičky k tomu, aby rádi četli, listovali v knihách. Vydali jsme se společně do knihovny, kde si každý mohl vybrat právě takovou, jaká se mu líbí nejvíce. Listopad nám zaklepal se svými krásnými dny na dveře. Užívejte si proto každé chvíle, všímejte si každého spadlého listí, jeho barev, tónů. Na chvilku se však také odmlčíme, a to tehdy, kdy přijde čas ,,Dušiček‘‘ a s ním i zapálení svíček za naše nejbližší, kteří si s námi každodenních krás mohou užít tak, že jsou s námi neustále v našich srdcích.

Vytvořeno: 31. 10. 2019
Poslední aktualizace: 31. 10. 2019 20:05