Přišel čas Adventu

Přišel čas Adventu 1 ...za okny poletuje první sníh, lidé podléhají shonu a nákupům, děti odpočítávají dny… štědrovečerní večeře, zazvonění zvonečku, právě na něj se nejvíce těší děti, přijde totiž Ježíšek.S příchodem prosince i ve školní družince na všechny dýchá kouzelná atmosféra Adventu. Vždyť družinka je pro mnohé nejmenší druhým domovem, kde tráví svůj volný čas. Přichází Mikuláš s čerty, kteří kluky a holčičky odmění sladkostí a některé zlobílky čertík trošku pokárá. Všichni se zapojíme do příprav a výroby dárečků na školní vánoční jarmark, koledování v pečovatelském domě pro babičky a dědečky, zdobení stromečku na náměstí. Rádi přijímáme pozvání na vánoční koncert ZUŠ.Tolik dětmi a rodiči oblíbené ,,vánoční dílničky‘‘, kdy u vůně cukroví a koled si tátové a mámy s dětmi při příjemném posezení a povídání odnesou vlastnoručně vytvořenou vánoční výzdobu, ať již kapříka, stromeček či přáníčko.Tímto bych chtěla poděkovat všem rodičům za velmi pěknou spolupráci se školní družinou a za sponzorské dárky, které od září pro děti od září přinesli.
Poslední adventní neděli roku 2019 jsme se s dětmi účastnili vyhlášení soutěže ,, O nejhezčí hulínské stromeček,"kde jsme získali 2.místo, což nás velice potěšilo, nečekali jsme takový úspěch a především děkujeme organizátorům této soutěže.Také jsme se s dětmi přihlásili do celorepublikové soutěže školních družin ,,O nejkrásnější vánoční přání" tvořené vychovatelem a dítětem. Soutěže se účastnilo 54 školních družin.Počet zaslaných přání na jednu školní družinu bylo 1-10, a my to pojali velmi zodpovědně a vyrobili 10 nejrozmanitějších přání, které po ukončení soutěže putovaly dětem do Dětských domovů po celé republice. A jak jsme dopadli? Ještě před Vánoci jsme obdrželi telefonát se slovy díků za účast a pomoci při realizaci tohoto projektu s oznámením, že naše školní družina získává ,,bramborovou medaili" a dle získaných bodů porotou jsme utekli 3. místu jen o vlásek. Radost dětí byla obrovská, ale bylo znát i malé zklamání. Není však důležité stát vždy na bedně vítězů, ale dělat radost druhým, a to se nám snad podařilo -). Naše škola získala také malou finanční odměnu jako poděkování za účast.

Vytvořeno: 27. 12. 2019
Poslední aktualizace: 4. 2. 2020 17:25