Leden 2019

Zasněžený leden
Jak melodicky, příjemně vkročilo celé město Hulín Novoročním benefičním koncertem do prvních lednových dnů – se stejnou něžností otevřela očka i školní družina. Koledy, které zněly všemi prostory školní družiny, vystřídaly písničky různého žánru, obtíží, jazyka. Jedno páteční odpoledne již tradičně náleželo pěvecké přehlídce ,,Družinový slavíček‘‘. Porota i obecenstvo odměnily všechny zúčastněné potleskem. Na odvážné účinkující čekala sladká odměna. Vždyť každý zpěvák vyhrál. Přísloví ,,Co Čech – to muzikant‘‘ je vskutku pravdivé. Jakoby hlásky dětí probudily i andílky, kteří z nebe začali sypat tolik vytoužené sněhové vločky. To se rázem ze zpěváků stali sportovci-bobisté, sáňkaři. Na celé sněhové království dohlíželi dětmi postavení sněhuláci. V některých momentech zasněžený Hulín, sněhuláci, dětské koulovačky připomínali Ladovu zimu. A že v dřívější době nechyběla při večerních černých hodinkách knížka? Třeba že vychováváme děti v 21.století, chceme občas tyto chvilky dětem připomenout, vytvořit. Paní knihovnice pravidelně připravují pro malé čtenáře besedy v knihovně. Rovněž povídáním a četbou knih v odděleních ŠD rozvíjíme u dětí mluvené slovo a čtenářskou gramotnost.

Vytvořeno: 31. 1. 2019
Poslední aktualizace: 31. 1. 2019 18:41