PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA STŘEDNÍ ŠKOLY PRO ŠKOLNÍ ROK 2020-2021

CO?, KDY?, KDE?

• Přihlášky na obory s talentovými zkouškami je potřeba odevzdat do 30. listopadu 2019.
  • Talentové zkoušky se budou konat – na obory skupiny „82“ a gymnázia se sportovní přípravou
    od 2. do 15. ledna 2020; na konzervatoře od 15. do 31. ledna 2020.
  • Kritéria přijímacího řízení a termíny přijímacích zkoušek na ostatní střední školy vyhlásí jejich ředitelé do 31. ledna 2020.
  • Do všech oborů může uchazeč podat v rámci prvního kola přijímacího řízení nejvýše 2 přihlášky.
  • Přihlášky na střední školy bez talentových zkoušek je potřeba odevzdat do 1. března 2020.
  • Součástí přihlášky – dokumenty dle kritérií, příp. posudek o splnění podmínek zdravotní způsobilosti.
  • Pro uchazeče se speciálními vzdělávacími potřebami – ředitel rozhodne podle doporučení školského poradenského zařízení, které uchazeč doloží k přihlášce, o uzpůsobení podmínek pro konání jednotné, příp. školní přijímací zkoušky.
  • Ve všech oborech vzdělání s maturitní zkouškou se koná vždy jednotná zkouška z českého jazyka a literatury a z matematiky a její aplikace.
  • Každý uchazeč může jednotné přijímací zkoušky konat dvakrát (do celkového hodnocení se započítává lepší výsledek testů).
  • Jednotné přijímací zkoušky pro čtyřleté maturitní obory se budou konat 14. a 15. dubna 2020.
  • Jednotné přijímací zkoušky na šestiletá a osmiletá gymnázia se uskuteční 16. a 17. dubna 2020. Náhradní termíny – 13. a 14. května 2020.
  • V prvním stanoveném termínu vykoná uchazeč JPZ ve škole uvedené na přihlášce v prvním pořadí,
    ve druhém stanoveném termínu ve škole uvedené na přihlášce ve druhém pořadí.
  • Své vlastní přijímací zkoušky - školní přijímací zkoušky mohou školy uspořádat od 12. do 28. dubna 2020.
  • Centrum výsledky jednotné přijímací zkoušky zpřístupní ředitelům středních škol nejpozději
    do 28. dubna 2020,
    ředitelé pak do dvou pracovních dnů ukončí hodnocení a zveřejní výsledky celého přijímacího řízení. – Seznam přijatých uchazečů oznámí zveřejněním seznamu přijatých uchazečů
    ve škole + na webových stránkách školy. Nepřijatým uchazečům se zasílá rozhodnutí o nepřijetí.
  • Pokud se jednotná ani školní přijímací zkouška nekoná, zveřejní ředitel školy výsledky v rozmezí
    od 22. do 30. dubna.
  • V případě oznámení o nepřijetí žáka ke studiu může být podáno odvolání ve lhůtě 3 pracovních dnů
    od doručení rozhodnutí.
  • Žák základní školy obdrží vždy jeden zápisový lístek od ředitelky základní školy, nejpozději
    do 15. března. Zápisový lístek slouží k potvrzení úmyslu uchazeče stát se žákem příslušného oboru vzdělání na dané střední škole.
  • Svůj úmysl vzdělávat se v dané střední škole potvrdí uchazeč nebo zákonný zástupce odevzdáním zápisového lístku řediteli střední školy nejpozději do 10 pracovních dnů ode dne oznámení - zveřejnění rozhodnutí. ZL lze uplatnit jen jednou. To neplatí v případě kdy – uchazeč chce uplatnit ZL v rámci přijímacího řízení, kde byl přijat na základě odvolání / uchazeč již uplatnil ZL na některý z oborů s talentovou zkouškou a následně byl přijat na „klasickou“ střední školu.

Odkazy:

Vytvořeno: 25. 11. 2019