ŠKOLNÍ FARMÁŘSKÝ DEN

1 Ve čtvrtek 18. května proběhlo v naší škole vyvrcholení celoročních EVVO projektů. Letošním tématem bylo „ Ten umí to a ten zas tohle“.

Každá třída oslovila jednoho šikovného místního řemeslníka – cukráře, farmáře, včelaře, šperkaře nebo farmáře a s ním celý rok spolupracovala. Zjišťovali jsme, co taková řemeslná výroba vůbec obnáší, kolik vyžaduje energie a času, sami jsme si vyzkoušeli výrobu některých produktů. Zakončením toho všeho se pak stal školní farmářský trh, který byl uskutečněn ve spolupráci s organizací Líska.

Jelikož nám počasí nepřálo, trh se musel přemístit do tělocvičny. Už od rána jsme tam začali připravovat jednotlivé prodejní stánky a v 10 hodin se trh otevřel pro žáky mateřské a základní školy. Děti si procházely stánky, mohly si zakoupit různé dobroty nebo dárkové předměty, něco ochutnat, sbíraly razítka z jednotlivých stanovišť. Od 14 hodin se trh otevřel pro širokou veřejnost. Všichni mohli přijít, dát si dobré jídlo a pití, koupit krásné výrobky a hlavně strávit odpoledne v příjemné atmosféře ve společnosti svých dětí, přátel, známých, učitelů a místních řemeslníků.

O příjemnou kulisu se svým vystoupením postaraly děti ze školní družiny a z Hulíňáčku, které přispěly k tomu, že jsem si všichni tento den skvěle užili.

Pavla Sedláková, Venda Šprňová, Eva Uhercová, Adéla Králíková, Kája Tomášková, Aneta Malinčíková z mediální výchovy

Na další fotografie se můžete podívat ZDE

Vytvořeno: 28. 5. 2023
Poslední aktualizace: 1. 6. 2023 13:37