OLYMPIJSKÝ DEN

1 HULÍN, 19. června 2024 – V tento den se na stadionu Spartak v Hulíně konal Olympijský den, který sloužil jako oslava založení Mezinárodního olympijského výboru.

Tento významný sportovní okamžik byl organizovaný pro mnoho nadšených dětí z druhého stupně ZŠ a pátých tříd, které se zapojily do běžeckého štafetového závodu na 200, 400 a 800 metrů. Den byl obohacený také o netradiční disciplíny (např. střelba na florbalovou bránu, člunkový běh s pálkou a míčkem apod.).

Běh se konal ve třech kategoriích. V mladší kategorii (5. – 6. třída), ve starší kategorii (7. – 8. třída) a extra kategorii (9. ročník). Žáci se ve štafetové formě střídali a snahou každého týmu bylo doběhnout co nejrychleji. Všichni účastníci ukázali své sportovní nadání a neskutečnou energii.

Stejné nadšení a bojovnost projevili žáci i v soutěži netradičních disciplín. Zde se soutěžilo v hodu medicinbalem, trojskok, přeskoky švihadla, 4 x 10 m s pálkou a míčkem a střelba na florbalovou bránu.

Celý Olympijský běh byl poznamenán velkým sportovním duchem a vzrušením. Děti ukázaly svou schopnost spolupracovat v týmu a svůj talent pro rychlost a vytrvalost. Na stadionu Spartak v Hulíně byla cítit atmosféra olympijského ducha, který slaví olympijské hry a propojuje sportovce a fanoušky z celého světa.

Po skončení soutěží byly vítězným týmům předány zasloužené medaile a mnoho ocenění. Organizátoři doufají, že tato událost posílila lásku dětí k atletice a olympijským hodnotám.

Olympijský den na Spartaku v Hulíně připomněl všem, že sport je důležitou součástí našich životů a že olympijský duch může inspirovat lidi všech věkových kategorií

Vytvořeno: 1. 7. 2024
Poslední aktualizace: 1. 7. 2024 10:48