TĚLOCVIK V 5.A

TĚLOCVIK V 5.A V úterý 13. února se rozhodli žáci 5. A třídy otestovat svoje gymnastické dovednosti při skocích na malé trampolíně. Po zahřátí a rozcvičce jsme si vyzkoušeli skok na trampolíně s rozběhem a doskokem na obě nohy do velkých žíněnek.

Správný doskok je velice důležitý, děti musí ztlumit celkovou kinetickou energii letícího těla. Následovalo těžcí cvičení, kdy jsme po odrazu museli přeskočit nízkou část tzv. „švédské bedny“.

Důležité je se po dynamickém rozběhu odrazit před trampolínou odrazovou nohou, která se v letu přinoží ke švihové. Tento pohyb je velmi rychlý, jelikož náskok na pružnou plochu trampolíny musí být proveden snožmo s mírným přednožením. Poslední krok před trampolínou je vyšší a delší. I tento náročný cvik všichni úspěšně zvládli.

Poté jsme si ztížili cvičení přidanou molitanovou překážkou, aby přeskok musel být vyšší. Doslova jako ptáci jsme i přes tuto překážku přeletěli a měli jsme radost z provedeného cvičení.

Vytvořeno: 14. 2. 2024
Poslední aktualizace: 14. 2. 2024 15:03