SPOLUPRÁCE SE SOŠ VETERINÁRNÍ V KROMĚŘÍŽI

V měsíci listopadu se žáci 9. ročníku zúčastnili výukové hodiny na SOŠ veterinární v Kroměříži. Setkání sloužilo k podpoření zájmu o přírodovědné předměty.

Výuka byla rozdělena do 4 vyučovacích bloků. V prvním vyučovacím bloku si žáci vyzkoušeli identifikaci lebek savců dle určovacích znaků.

V druhém bloku se žáci přesunuli do laboratoře, ve které si samostatně připravili trvalý preparát krve, ve kterém sledovali pomocí mikroskopů tvar a rozdělení červených a bílých krevních buněk.

Třetí blok probíhal na pitevně, ve které se seznámili s pitvou vepřového srdce. Žákům byl umožněn reálný pohled na vnitřní stavbu srdce, rozdělení předsíní, komor, chlopní aj. Následně si žáci prohlédli prostory a vybavení dané pracovny.

Čtvrtý a zároveň poslední vyučovací blok probíhal v přímé interakci se živými zvířaty. Žáci si poslechli pomocí stetoskopu tlukot srdce ovcí, nahlédli do stájí koz, krav a koní.

Výuka se SOŠ veterinární se žákům velmi líbila, a tímto bychom rádi poděkovali za spolupráci.

Štěbrová

Vytvořeno: 16. 11. 2022