PTAČÍ HODINKA NA 1. STUPNI

Tři třídy z prvního stupně (2.A, 2.B, 4.A) se postupně vystřídaly na školní zahradě u krmítka při pozorování ptáků v rámci projektu „ptačí hodinka“.

Nejprve jsme si připomněli nejběžnější druhy ptáků, které můžeme na krmítku vidět a ukázali si je na obrázcích. Následovalo usazení žáků na místa tak, aby všichni viděli na krmítko a na keře okolo. Pozorování mohlo začít.

Viděli jsme sýkory koňadry, modřinky, brhlíky, mlynaříky dlouhoocasé, kavky, červenky, hýly. Výsledky pozorování jsme zapsali do tabulky a poslali do ČSOP. Stali jsme se součástí skupiny 23 tisíc účastníků, kteří dohromady pozorovali více než 15 tisíc hodinek.

Výsledky si můžete prohlédnout zde :

Hodinka klidu, soustředění a pozorování společně s celou třídou je velmi příjemná. Proto se všichni těšíme na příští rok.

Vytvořeno: 10. 1. 2023
Poslední aktualizace: 10. 1. 2023 18:17