JABLÍČKA PRO ZDRAVÍ - projektový den prváčků

22. 9.2022 se žáci prvních tříd zapojili s radostí a zájmem do projektové výuky, která se po celý vyučovací den nesla v duchu jablíček.

Hned po prvním zvonění jsme se společně vydali do místní moštárny, kde jsme měli možnost vidět, jakým způsobem se zpracovávají jablíčka v lahodný mošt. Všichni jsme ho ochutnali. Byl opravdu moc dobrý a hlavně zdravý. Mňam.

Po příchodu do školy žáci jablíčka malovali,  modelovali je z plastelíny,  počítali, kdo jich má více a kdo méně,  zpívali písničky Měla babka čtyři "jabka", Koulelo se koulelo červené jablíčko.  Nakonec jsme si přečetli pohádku o Jablůňce.

Naše šikovná maminka žákům k jejich prvnímu projektového dni s láskou upekla jablíčkové makronky, další nám přinesla tašku plnou jablíček.  Moc jim za to děkujeme.

Vyučování nám rychle uteklo a už se těšíme na návštěvu místní knihovny.  Co se tam dozvíme, to je pro žáky ještě tajemstvím.

A. Krutilová

Vytvořeno: 26. 9. 2022