Meteorologická stanice Základní školy Hulín

obrázekOd letošního školního roku mají žáci možnost využít novou poloprofesionální meteostanici, která je umístěna na pozemku školy.

Stanice je vybavena modulem s mnoha bezdrátovými čidly. Součástí je například anemometr s korouhvičkou a větrníkem pro měření směru a síly větru. Dále srážkoměrem se sběrnou nádržkou, teploměrem vnější teploty a také čidlem pro měření UV záření. Hlavní jednotka s přehledným displejem se nachází v prostorách hlavní budovy na pozemku. Je vybavena dalšími čidly  jako je barometr na měření atmosférického tlaku a vnitřním teploměrem.

Hlavní jednotka zobrazuje na svém displeji nejen tyto hodnoty, ale také například východ a západ slunce, rosný bod, vlhkost vzduchu a také graf vybraného atmosférického jevu.

Tyto informace se pro větší přehlednost dají také zobrazit na monitoru počítače nebo exportovat data do tabulky.

Tato stanice bude využívána jako praktická pomůcka při výuce přírodovědných předmětů a bude tak rozšiřovat teoretické i praktické znalosti a dovednosti žáků. Již v září plánujeme pro žáky různé aktivity na pozemku školy a seznámení s novým vybavením zábavnou formou, aby byl pro ně návrat do školy, co nejpříjemnější.

Vytvořeno: 9. 9. 2021
Poslední aktualizace: 9. 9. 2021 08:44