Adaptační kurz 6.A

V pondělí 20. září vyjeli žáci šesté A za novými zážitky a hlubším poznáním spolužáků na třídenní adaptační kurz na Rusavu. Program, o který se postarala organizace Tokaheya se uskutečnil v prostorách penzionu U Ráztoky a v přilehlých lesích.

Lektoři si pro nás připravili seznamovací, zábavné, pohybové i kreativní aktivity, díky kterým jsme měli možnost se lépe navzájem seznámit. Důležitým bodem byly také společné prožitky, poznání a nastavení vzájemné spolupráce.

Ihned po našem příjezdu nás čekala seznamovací aktivita Čtyři rohy, při které jsme se seznámili navzájem i s lektory kurzu. Poté jsme se podívali do lesní Galerie hvězd. V odpoledním programu jsme si vyzkoušeli, jak důležitá je vzájemná komunikace, domluva a předávání informací. Stavěli jsme sochy Moai, které jsme měli pomocí lan rozpohybovat, háček byl v tom, že na soše měl být i jeden odvážlivec z našich řad. Večerní program byl vyplněn Minutovou výzvou a závěrečným kruhem, kde jsme sdíleli své pocity z uplynulého dne a učili jsme se pochválit nejen spolužáky, ale i sami sebe.

Dopoledne druhého dne bylo vyplněno hrami důvěry, kdy jsme prošli až k úrovní číslo pět, a to k pádu do neznáma. Odpoledne jsme v týmech šplhali na himalájské osmitisícovky a večer jsme prošli územím kouzelníka až k moudrému druidovi, který se s námi podělil o svou moudrost.

V den odjezdu jsme zhodnotili přínos všech aktivit a také si zahráli na organismus bránící se viru. Do Hulína jsme se vrátili s posílenými vztahy, množstvím zážitků a přáním, abychom podobný kurz zažili i v budoucnu.

L. Jiříčková

Vytvořeno: 28. 9. 2021