V novém školním roce v nové učebně.

1Jako každý rok, tak i letos je součástí základní výuky předmět chemie, jehož vyučování probíhá na naší škole ve specializované pracovně.

Tentokrát však na žáky 8. a 9. ročníku čekalo překvapení ve formě zcela nové pracovny/laboratoře.

Již od června minulého školního roku probíhala rozsáhlá rekonstrukce, která obnášela kompletní výměnu veškerého zařízení, tedy žákovských lavic, pracovních „hnízd“ a katedry vyučujícího. Dále pak byly udělány zcela nové rozvody plynu, vody a odpadu a byla položena kvalitní, protiskluzová podlaha.

Stejně tak je zrekonstruován i kabinet vyučujícího, do kterého byly navíc zakoupeny speciální skříně na chemikálie, odpovídající současným bezpečnostním požadavkům.

V současnosti má tedy naše škola pracovnu chemie, která patří k nejmoderněji vybaveným tohoto typu a poskytuje žákům i učitelům kvalitní zázemí pro výuku.

Pracovna je samozřejmě využívána k teoretické výuce ale také k praktickému vyučování v rámci Badatelského klubu.

Pevně věřím, že toto prostředí podpoří chuť žáků k učení, zvýší jejich zájem o předmět a přispěje tak k zlepšení jejich studijních výsledků.

Nezbývá než poděkovat vedení školy a všem zúčastněným firmám za uskutečnění této rekonstrukce.

Vytvořeno: 12. 10. 2021
Poslední aktualizace: 12. 10. 2021 13:09