VÍKEND OTEVŘENÝCH ZAHRAD

V neděli 12.6. se naše školní zahrada poprvé otevřela široké veřejnosti v rámci celostátní akce „Víkend otevřených zahrad“. Letos přivítalo návštěvníky 242 zahrad a parků, z toho bylo 48 nově zapojených.

Naším cílem bylo ukázat zájemcům všechny zajímavosti a zákoutí, kde se mohou školní děti vzdělávat.

Zahradou provázel pan Pavel Šálek,  který účastníky odborně seznámil s různými biotopy,  ukázal živočichy žijící v jezírku a také zodpovídal na spoustu dotazů.

Aktivity pro děti připravili dva členové ekotýmu, sourozenci Komendovi s p.uč. Hozovou. Bylo to například poznávání ulit,  vajíček,  sběr hmyzu pomocí exhaustoru nebo hra na dřevěný xylofon. K dispozici byly i letáčky s tématikou přírodní zahrady.

Akce se vydařila, počasí přálo. Těšíme se na setkání v příštím roce.

Vytvořeno: 13. 6. 2022
Poslední aktualizace: 13. 6. 2022 20:08