JSME S TEBOU, KRYŠPÍNE!

Žáci 1.B se zúčastnili výtvarné a literární soutěže, kterou vyhlásilo Centrum pro sluchově postižené v Kroměříži ve spolupráci s Knihovnou kroměřížska.

Děti si nejprve společně přečetli knihu od Ivony Březinové, Útěk Kryšpína N. Příběh vypráví o sluchově postiženém chlapci, který nosí sluchadla. Do třídního kolektivu ale Kryšpín moc nezapadá a právě kvůli špatnému sluchu se často setkává s posměchem a ubližováním. Zpočátku víceméně nevinně útoky se na škole v přírodě změní v opravdovou šikanu. Kryšpín nakonec tlak okolí nevydrží a jedné noci z horské ubytovny uteče. Vše má ale šťastný konec a také Kryšpín v sobě nakonec najde sílu postavit se posměchu a ubližování.

O příběhu v knize jsme si společně povídali. Každý žák namaloval obrázek, který se vztahoval ke knize. Obrázky jsme dovezli do kanceláře poradenského centra na Hanáckém náměstí v Kroměříži a za odměnu jsme dostali dvě knihy, létáčky věnované sluchově postiženým a sladká lízátka.

Autoři deseti nejpovedenějších výtvorů budou pozváni na VII. Neslýchaně zábavný večer, který se uskuteční v pátek 23. 9. 2022 v Domě kultury v Kroměříži. V rámci programu pak vyhlásí výsledky a dětem budou předány drobné ceny. Ze všech odevzdaných prací bude připravena panelová výstava!

Mgr. Petra Karlíková

Vytvořeno: 8. 6. 2022