Moderní vyučování

Moderní vyučování 1 Velmi inspirativní setkání proběhlo v naší škole v pondělí 18.3. Konalo se zde projektové odpoledne na téma „Jednoduché pokusy s bezdrátovými senzory Pasco“ v rámci projektu „Čerstvý vítr z hor“, do kterého je naše škola zapojena.

Žáci osmých a devátých tříd připravili pět stanovišť, na kterých předváděli návštěvníkům jednoduché pokusy, např. měření pH, měření teploty různých skupenství vody, s využitím bezdrátových senzorů. Pomocí bluetooth je propojili s tabletem a mohli sledovat grafické znázornění měření. Pedagogové z 1. ZŠ Holešov, Gymnázia L. Jaroše Holešov, ZŠ Kostelec a ZŠ Slovan Kroměříž se nejen dívali, ale i vyzkoušeli tyto jednoduché pokusy. Prohlédli si také stavebnici Lego Minstorm a iTriangle. Navzájem si předali své zkušenosti s výukou přírodovědných předmětů a shodli se, že využití moderních pomůcek zvyšuje zájem žáků o tyto předměty, vede k inovativnímu vzdělávání a k badatelsky orientované výuce. Cíl setkání byl splněn, všichni kolegové odcházeli s novými nápady, které určitě využijí ve své další práci.

Vytvořeno: 29. 3. 2019
Poslední aktualizace: 29. 3. 2019 11:21