Dny dětského čtení aneb rosteme s knihou

Dny dětského čtení aneb rosteme s knihou 5 Od 23. dubna do 9. května 2019 se i naše škola oficiálně zapojila do celoevropské kampaně Europe reads!

Neoficiálně totiž tuto aktivitu předčítání z oblíbené knihy plníme celoročně při literárních čtvrthodinkách, kde spolužákům prezentujeme svou domácí četbu. Dnes chceme ze 3.C šířit povědomí o úžasné knížce Zdeňka Svěráka s názvem  Tatínku, ta se ti povedla…

Ano, knížka plná autorského vyprávění a pohádek, které vymýšlí sami rodiče a nezapomenutelná maminčina dlouhá věta.  Zkuste si ji na jeden nádech: „ Nezlob se, tatínku, ale já také chotím do práce a kromě toho peru, žehlím, zašívám, vařím, myju nádobí, utírám prach, vysávám koberce, vodím Petříka do školky, chodím na nákupy a na rodičovská sdružení, zavařuji ovoce, zalévám květiny, sama si promazávám šicí stroj, čistím boty, nosím kabáty do čistírny a z čistírny, píšu babičce, platím sdružené inkaso, ani nemám čas zajít ke kadeřníkovi, abych se ti líbila, a tak si myslím, že by sis mohl vzít na starost aspoň to vyprávění pohádek, co říkáš?“

A na závěr jedno přání. Přátele, čtěme.

Pouhých patnáct minut hlasitého čtení denně pozitivně ovlivňuje naši inteligenci!

Mgr. Daniela Naučová

Vytvořeno: 9. 5. 2019