Autorské čtení

Autorské čtení 1 Milé setkání se uskutečnilo 10. dubna 2019 v nově upraveném prostředí žákovské knihovny Základní školy Hulín. Vše začalo autorským psaním. Zapojilo se více než padesát žáků napříč všemi ročníky naší školy. Úkolem bylo vytvořit v dohodnutém termínu povídku nebo příběh. Zadání bylo dobrovolné a velmi svobodné a to jak v provedení, tak ve výběru tématu.

Oslovená porota, sestavená nejen z řad učitelů, vybrala a to víceméně shodně devět povídek. Mladí tvůrci byli pozváni ke společnému setkání a autorskému čtení. Abychom nemuseli hostům z řad zástupců města, školské rady i rodičů závidět, budeme postupně jednotlivé oceněné práce uveřejňovat na stránkách Hulíňanu.

Gratulaci a nejen sladká odměna patřila:

Garbirela Vlčková  2.C -  Kouzelný les

Aneta Pospíšilíková 3.A – Malý dobrodruh

Ellen Válková 3.B – Marika a mořský plán

Vendula Košická 4. A – Magická svíčka

Julie Poláková 4. A – Strašidelná noc

Estel Baligová 5.B – Můj sen

Dominik Laňar 6. B – Mimozenšťan Ugo

Nikola Karská 6.B – Nudabal, Amálka, Alex and Bye

Markéta Vávrová 8.A – Můj sen

Děkujeme touto cestou paní Magdě Perdykulové za skvělé dortíky pro oceněné.

Příležitost jsme využili také k poděkování sponzorům, také díky nim jsme mohli být v letošním roce zásobeni novými tituly. Symbolicky jim putovalo srdce pro sponzora knihovny. Jedno si zaslouží i paní Lenka Jagošová za knihovní skřítky. Děkujeme!

Daniela Naučová

garant projektu