Setkání Ekoškol opět v Hulíně

Na školní zahradě se v dubnu sešli zástupci sedmi škol, které jsou zapojeny v programu Ekoškola. 8 učitelek a 21 žáků z různých koutů Moravy sdílelo své zkušenosti (Zbyslavice, Boršice, Hrabová, Troubky, Kyjov, Litovel, Horka nad Moravou).

Pod vedením čtyř lektorek z Prahy a Sluňákova u Olomouce se tato skupina rozdělila na dospělé a děti a řešili téma „Analýza“. Paní učitelky zůstaly v učebně na školní zahradě a „ekotýmáci“ využili studovnu a sborovnu na hlavní budově. Nejdříve si vysvětlili nutnost analýzy, shlédli motivační video a hravou formou zkoušeli analýzu vytvořit. Na základě výsledků analýzy vytvořili plán práce. Tématem byly protékající toalety.

Po obědě v naší školní jídelně se obě skupiny zase sešly a v zahradním altánku za hlasitého kvákání žab z blízkého rybníčku se spojily paní učitelky se svými žáky a vzájemně zhodnotili své plány. Každá škola pak své práce prezentovala před ostatními. Slyšeli jsme opravdu zajímavé názory.

Následovala prohlídka školy. Naši „ekotýmáci“ provedli nejdříve skupinu po hlavní budově, později na pavilonu 1. stupně. Školní zahradu si procházeli návštěvníci sami během přestávek.

Akce byla velmi povedená, atmosféra přátelská a všichni odjížděli spokojení a plní nových nápadů a inspirace. Na závěr bych chtěla poděkovat našim ekotýmákům za skvělou pomoc při přípravě a průběhu setkání a zapojení do aktivit semináře.

Fotogalerii naleznete zde.

DH