Lyžák 2018

Chtěl bych krátce informovat o dění na LVZ 2018 + nějaké "fotečky".

Zatím vše probíhá velmi dobře. Cesta byla bez zvracení a v dobré náladě. Dále jsme se ubytovali a provedli první lyžování s rozřazením do družtev. Večeře všem chutnala (byly hranolky a přírodní řízek) a večer základní informace k celkovému pobytu.

Těšíme se na další den, snad nezmrzneme.

Zdravíme do Hulína a zítra pokračujeme.

Foto 1. den

Další den byl mrazivý, ale slunečný. Všichni se postupně zdokonalují a zítra máme v plánu s těmi nejlepšími vyzkoušet nové sjezdovky. Večer si chlapci ze 7. A připravili skvělý zábavný program pro ostatní žáky (partička, ...).

Foto 2. den

Pokračujeme v nácviku lyžování a snowboardingu. Všichni se postupně zlepšují, někteří již vyzkoušeli náročnější "kopce" a úspěšně. Dnes odstartovala "celolyžáková" olympijská soutěž, přičemž první kolo byl upravený biatlon. Po olympiádě ještě děti čekal "pohádkový kvíz".

Závěr dne se opět odehrával ve večerním programu třídy 7. B.

Foto 3. den

Dnes jsme opět pokračovali v nácviku, ale při jiných sněhových podmínkách (začalo sněžit, trochu se oteplilo). Snowboardisti již vyzkoušeli náročnější sjezdovky a zvládali je velmi dobře. Odpoledne bylo odpočinkové, což jsme využili k prohlídce okolí (ski areál Ramzová, Šerák apod.). Dále jsme pokračovali v "celolyžákové" olympiádě, konkrétně se jednalo o curling a večer proběhla soutěž "hádanky a kvízy".

Foto 4. den

Pátý den byl ve znamení zhoršeného počasí (velká mlha). Přesto jsme lyžovali a připravovali lyžaře na způsoby lyžování ve ztížených podmínkách. Snowboardisti si vyzkoušeli svah na Branné a ostatní se zdokonalovali na čtvrteční závod v obřím slalomu. Konalo se již třetí kolo "celolyžákové" olympiády, které se týkalo olympijských vědomostí (olympijský vědomostní kvíz). Večer opět perfektně organizačně zvládli chlapci ze 7. A (Brabec M., Nesvadba P., Kaňa T., Hrdlička D.).

Foto 5. den

Den před odjezdem byl plný očekávání. Konal se závod v obřím slalomu, probíhalo vyhodnocení "celolyžákové" olympiády, rozdávaly se ceny za pořádek na pokojích, uskutečnil se karneval a nezbytná diskotéka.

Děti získaly mnoho cen a doufáme, že si odvezly krásné vzpomínky.

Děkuji všem vedoucím a rovněž dětem za příjemný pobyt.

(Něco navíc!  Jedna fotka zobrazuje lyže dvou lyžařů, kdo pozná, čí jsou?)

Foto 6. den

Vytvořeno: 4. 1. 2019